> Kuuldemäng on uskumatult huvitav žanr!


Kuuldemäng: Tarjei Vesaas «Linnud»

Mattis, kes ka täiskasvanuna loomult lapseohtu, on harjunud, et õde elab üksnes temale. Siis aga ilmub õe ellu üks mees…
Osades: Mattis – Toomas Tross. Hege – Haide Männamäe. Jörgen, puuraidur – Jan Uuspõld. Peremees – Väino Rast. Tüdruk – Anne Velt. Kütt – Robert Gutman.
Tõlkinud Sigrid Kangur. Raadiole seadnud ja lavastanud Heidi Sarapuu. Helirežissöör Külliki Valdma. Muusikaline kujundaja Silja Vahuri.
Raadioteater 2001

Laupäeval, 18. septembril kell 19.05 Vikerraadios
 

Kuuldemäng: Raimo Pass - 60:
Tyrone Guthrie «Orav rattas»

Ikka muutub inimese elu ühel hetkel orav-rattas tiirlemiseks…
Osades: John – Raimo Pass (fotol). Mary – Maria Klenskaja.
Rose – Merle Talvik. Henry 7-aastane ja Johnny 4-aastane – Kristjan Kirsfeldt. Ivy – Kersti Kreismann.  Henry täiskasvanuna – Jüri Krjukov. Preili Nemo – Merike Saarna. Ämmaemand – Salme Reek. Juhthääl kooris – Endel Simmermann.
Hääled – Tanel Lään ja Aksel Küngas.

Tõlkinud Tiia Rinne. Režissöör Heino Kulvere.
Helirežissöör ja muusikaline kujundaja Eero Sepling.
Raadioteater 1988

Pühapäeval, 19. septembril kell 15.05 Klassikaraadios
 

Kuuldemäng: Sõna on laval:
Piret Laurimaa - «Kuldrannake ja Inriid Nipernaadi»

Saatesari jäädvustab monolooge eesti sõnateatrite mängukavast. Siht on talletada hetki olevikulisest, kaduvast teatrikunstist.

Viies saade: näitleja Piret Laurimaa loeb monolooge Pärnu Suveteatri lavastustest “Inriid ja Toomas Nipernaadi” (2018) ja “Kuldrannake” (2021) - dramaturg ja lavastaja Tiit Palu.

INRIID: “Mulle meeldib see elu, kus üks pluss üks on alati kaks. Mulle sellest piisab. See on ilus, selles on suur tõde armastusest. Selle peale saab kindel olla.”

Veel mõtiskleb Piret Laurimaa teatrist, elust, matemaatikast…

Saate autor Pille-Riin Purje. Helirežissöör Külliki Valdma.
Raadioteater 2021

Laupäeval, 25. septembril 19.05 Vikerraadios. Pühapäeval, 26. septembril kell 7 Raadio 2s. Pühapäeval, 26. septembril kell 15.05 Klassikaraadios
 

Kuuldemängu arhiiv