Järjejutu arhiiv


Eelmine  Lehekülg 2/12  Järgmine

«Võõramaalanna»

Nõukogude „kõrgklassist” pärit Marusja Tatarovitš otsustab emigreeruda Ameerikasse – lihtsalt, et elu oleks huvitavam!
Katkendeid Sergei Dovlatovi humoorikas-satiirilisest romaanist loeb Tõnu Aav

«Sherlock Holmesi ja dr Watsoni seiklused»

Hoolimata sellest, et nende sünniaeg jääb 19. sajandi lõppu, on sõpradeduo Sherlock Holmes/doktor Watson jätkuvalt populaarne. Sel nädalal kõlavad järjejutu ajal taas nende seiklused kriminaalsete lugude lahendamisel. Arthur Conan Doyle’i jutustusi loeb Andrus Vaarik

«Püha Jõe kättemaks»

Kas üks jõgi võib oma rüvetamise eest inimese hukata? Nii igatahes usub 17. sajandil maarahvas ja püüab hoiatada ka saksa meistrit, kelle mõisahärra palkab Võhandu jõele vesiveskit ehitama.
Aino Kallase jutustust loeb Toomas Lõhmuste.

«Teemant nii suur nagu Ritz-hotell»

Kas siis, kui varandus on nii suur, et seda rahanumbrites pea võimatu väljendada, on elu vaid üks muretu muinasjutt? Nii paistab esialgu selle loo peategelasele, kes satub külla väidetavalt maailma kõige rikkama mehe koju.
Francis Scott Fitzgeraldi seikluslikku lugu loeb Jüri Aarma.

«Liblikapoiss»

Juurat tudeerinud noormees Jonas kutsutakse tööle erafirmasse, mis väidetavalt tegeleb info hankimisega. Jonasel pole aimugi, et tema senisest elust on firmal ka oluliselt rohkem infot kui tal endal…
Katkendeid Peter Stjernströmi fantaasiaromaanist loeb Rasmus Kaljujärv.

«Kadunud maja»

Kuidas on võimalik, et terve maja, kuhu arvatavasti peidetud ühe mehe varandus, on ühel hommikul maa pealt kadunud? Selline mõistatus tuleb lahendada detektiiv Ellery Queenil.
Põnevusjuttu loeb Andres Raag.

«Presidendid»

Valge maja pressisekretär uurib kummalist lugu: surnud või tapetud on kaks meest, kes olid välimuselt Ameerika Ühendriikide presidendi täpsed teisikud. Mis toimub?
Ben Bova ulmejutustust loeb Kalju Orro.

«Tõde ja õigus I»

Tänavu täitub 90 aastat A. H. Tammsaare romaani „Tõde ja õigus“ ilmumisest. Tammsaare muuseumi initsiatiivil kõlavad nüüd ka järjejutu ajal katkendid sellest eesti kirjandusklassika tuntuimast teosest. Loeb Peeter Tammearu.

«Tõde ja õigus V»

90 aastat tagasi, 30. oktoobril ilmus trükist A. H. Tammsaare romaan „Tõde ja õigus“. Kui eelmisel nädalal kõlasid järjejutu ajal katkendid selle esimesest osast, siis nüüd meenutame ka romaanitsükli viimast, viiendat osa. Katkendeid sellest loeb Indrek Sammul.

«Jorinde»

Tühjalt seisvasse majja, kus kuulu järgi kummitab, asub elama noor kaunis naine. Üksluises väikelinna elus tekitab see elevust, eelkõige muidugi meessoo hulgas…
Paul Heyse novelli loeb Rain Simmul

Merekultuuriaastal 2016
«Ümbreilma reisikirä»

Merekultuuriaasta võru keele nädalal kõlavad järjejutu ajal katkendid jahtlaeva Lennuki ümbermaailmareisi päevikust. Kaido Kama reisikirja loeb Ago Soots

«Spioon»

Kuidas sai hollandlanna Margaretha Zellest möödunud sajandi algul sensatsiooniline tantsijanna Mata Hari ja seejärel Saksamaa salakuulaja – oma versiooni sellest on kirja pannud populaarne Brasiilia kirjanik Paulo Coelho. Katkendid tema romaanist kõlavad järjejutu ajal Liina Vahtriku esituses.

Mats Traat - 80
«Üksi rändan»

1950ndate aastate Tartus püüab üks noor mees alustada iseseisvat elu – kerge see pole, kuid tuleb leida nii töö kui ka elamiskoht…
Katkendeid romaanist loeb Riho Rosberg

«Kõik peale koera politseisse!»

Eradetektiiv Nero Wolfe’il ja tema abilisel Archie Goodwynil tuleb lahendada mõrvajuhtum, mille tunnistajaks on üks koer.
Rex Stouti põnevusjuttu loeb Aarne Üksküla.

«Lily ja kaheksajalg»

Kuidas saada hakkama, kui su lähedane on ravimatult haige? Tedi jaoks on see lähedane eakas taksikoer Lily, keda arstide arvates pole enam mõtet opereerida…
Steven Rowley pöörase fantaasiaga südamlikust raamatust loeb katkendeid Margus Tabor.

Ringhääling 90!
«Eradetektiiv ERF»

Ringhäälingu 90. sünnipäeva eel satub direktor paanikasse, leides oma kabinetist kotitäie sularaha. Kust see tekkis? On see mingi provokatsioon? Ringhäälingu juubeli hakul ei saa riskida mingi skandaaliga! Direktorile meenub kunagi delikaatselt tegutsenud absurdsete juhtumite uurija eradetektiiv ERF – ehk õnnestub tema Raadioteatri arhiivi pimedusest üles leida ja appi kutsuda?

«Riigi saladus»

Aastal 30 levivad jutud juutide tulevasest maailmavalitsejast Messiast. Roomlane Marcus Mezentius Manilianus reisib huvitatult Jeruusalemma, et näha oma silmaga, mis toimub.
Katkendeid Mika Waltari ajaloolisest romaanist loeb Tambet Tuisk.

Merekultuuriaastal 2016
«Aastavahetus Casablancas»

Kaubalaev Maria on jäetud Marokos Casablanca reidile, meeskond tähistab juba lõbusas tujus vana-aasta äraminekut, kui ilm kisub tormiseks…
Lembit Uustulndi jutustust loeb Andres Raag.

«Joosep Tootsi tagasitulek ehk Paunvere meeste kosjalood»

Oskar Lutsu armastatud teoste põhjal on läbi aastakümnete valminud nii filme kui ka lavastusi, järjejutuna pakume kuulamiseks romaani „Suvi“ järgi 1986. aastal valminud kuuldemängu, mille kesksetes rollides Tõnu Mikiver Joosep Tootsina, Anu Lamp Teelena, Tõnu Kilgas Kiirena ja Aarne Üksküla Liblena.

«Pildilt kukkujad»

Nõmmele sõitvas rongis kohtuvad ühel päeval Emmi ja Aleks. On aasta 1934 ning teineteisele esimesest pilgust sümpaatsed noored hakkavad mõne aja pärast unistama ühisest tulevikust.
Emmi ja Aleksi lugu Tiina Laanemi romaanist „Pildilt kukkujad“ loeb järjejutuna Maria Annus


Eelmine  Lehekülg 2/12  Järgmine