Meist kirjutatakse

Muuseumide tunnustusauhinna “Muuseumirott 2009” tiitli saab A.H.Tammsaare Muuseum Kadriorus. Innovatsiooniaasta eripreemia läheb Ringhäälingumuuseumile. Eesti Päevaleht 15. mai 2009
Muuseumiroti žürii valis aasta parimaks Kadriorus asuva A.H.Tammsaare Muuseumi näituse “Viiuldaja karussellil. Gailit Tammsaare juures”. Žürii liige ja kultuuriministeeriumi muuseuminõunik Kersti Tiik ütles, et Tammsaare isikumuuseum valiti parimaks püsinäituse õnnestunud rikastamise eest ning August Gailiti elu meeleoluka ja sisutiheda esituse ning minimalistlik-leidliku kujunduse eest.
Žürii annab välja ka neli väikese muuseumiroti tiitlit. Ringhäälingumuuseum saab tiitli näituse “Hetki ja helisid Raadioteatri kaheksast aastakümnest” kui nappide vahenditega saavutatud leidliku ja julge näituslahenduse eest…
http://www.epl.ee/artikkel/468659
Raadioteatri kuuldemäng valiti Euroopa parimate sekka
Postimees 27.10.2008
Rahvusringhäälingu raadioteatri kuuldemäng «Päev» valiti Euroopa parimate kuuldemängude esiviiskusse koos Prantsuse, Iiri ja kahe Ühendkuningriigi kuuldemänguga.
Tänavu osales festivalil kokku 213 meediateost 31-st Euroopa riigist ning Radio fiction kategoorias osales 40 kuuldemängu, teatas rahvusringhääling. Euroopa parimate sekka pääsenud Eesti kuuldemängu teksti autor ja lavastaja on Andres Noormets, helirežissöör Külli Tüli.
PRIX EUROPA auhinnad antakse parimatele tele- ja raadiosaadetele ning võrgumeedia väljaannetele eesmärgiga soodustada nende arengut ja üle-euroopalist levikut.
Eesti «rikkaim» teater tähistas sünnipäeva.
Postimees, 12.04.2008
Eesti Raadioteater tähistas eile oma 80. juubelisünnipäeva, kus esitles kutsutuile Andrus Kivirähki uusimat kuuldemängu «Üks udune päev» ja andis raadios tehtud töö eest aastapreemia Anu Lambile.
Artikkel Postimehe arhiivis
Kuula ja sa näed!
Lea Tormis, SIRP reede, 11. aprill 2008
Ma ei tea, kui kuulatav ja populaarne raadioteater praegu üldse on. Aga uusi ja huvitavaid kuuldemänge aina tekib, ja sellega on seotud paljud andekad inimesed. Järelikult tühja tööd ei tehta
Arikkel Sirbi arhiivis
Raadioteatri looming juubelieelsel aastal
Madis Kolk, SIRP reede, 11. aprill 2008
Raadioteater tõi 2007. aastal välja kuus uut kuuldemängu, mis pakuvad oma suunitluselt ja sihtgrupilt elamusi nii pisut eksperimentaalsema teatri huvilistele kui ka koguperekuuldemängu austajaile.
Artikkel Sirbi arhiivis
Raadioteatri juht Toomas Lõhmuste kutsub vatituppa
Sulev Oll MAALEHT 01.02.2007
Vaikus selles ebamaise arhitektuuriga toas on isegi veidi valus. Nagu ei asukski see hääletus kuulajast väljaspool, vaid kusagil peas.
Artikkel Maalehe arhiivis
Meediaarvustus: kõnekas raadiotükk Kuuldemängu «Tüdrukud» esietendus…
Andri Maimets, Postimees, 11.12.2007
Kolleeg Neeme Korvil oli õigus, kui ta paari nädala eest siinsamas avaldatud kommentaaris raadiomehe Tarmo Tiisleri korvpallireportaaži kiites kõigil raadio osta soovitas.
Artikkel Postimehe arhiivis
Salme ongi teatrisajand!
Pille-Riin Purje, teatrikriitik, Postimees 10.11.2007
Kuulsad poisirollid ja raadioteater, tantsustuudio koolitus ja unustamatu, täiesti eriline hääl. Väike ja samal ajal nii suur näitlejanna Eesti teatriloos.
Artikkel Postimehe arhiivis
Võõrituse abil elulähedusse. Eesti Raadioteatri looming 2006. aastal
Madis Kolk, Teater. Muusika. Kino: juuni 2007
Stsenograafia mõte. Jussi Kylätasku kuuldemäng “Ahi” Eesti Raadioteatris
Arne Merilai, Teater. Muusika. Kino: juuni 2007
Vastab Toomas Lõhmuste
Teater. Muusika. Kino: juuni 2007