Uudised: Tänavuse Raadioteatri näitlejaauhinna pälvib Ines Aru

Legendaarse raadiomehe Felix Moori (1903–1955) 112. sünniaastapäeva eel antakse välja Raadioteatri näitlejaauhind 2014 ja Felix Moori nimeline tänuauhind. Auhindade üleandmine toimub 10. aprillil kell 15 Särevi teatritoas (Tallinn, Tina 23-13).
Raadioteatri näitlejaauhind anti esmakordselt välja 24. veebruaril 1998, mil möödus 70 aastat kuuldemängu ja Raadioteatri sünnist. Näitlejaauhinna eesmärk on jäädvustada kuuldemängude pikka traditsiooni eesti kultuuris ja väärtustada näitlejate tööd kunstilise sõnaga raadios. Näitlejaauhind antakse välja möödunud hooaja parima osatäitmise eest kuuldemängus ja/või kunstilise sõnaga viljaka töötamise eest raadios.

Värske laureaat on INES ARU – Reeda rolli eest Mati Undi kuuldemängus „Sügisilmutus“
(lavastaja Ari Kallio). Ines Aru varjundiküllane, meisterlikult ja vabalt erinevaid mängustiile valdav osalahendus avab raadiokunsti piirituid võimalusi. 
Ines Aru on kordumatu häälega, mõtte- ja tundetäpne kuuldemängunäitleja ja luulelugeja. Tema on esimene, kes saab Raadioteatri näitlejaauhinna teist korda. Esimene kord oli ema Neenu rolli eest kuuldemängus „Ekke Moor“ (2002). 

Antakse välja ka viies Felix Moori nimeline tänuauhind. Auhind põhineb eraalgatusel, selle väljaandja on Mart Relve. Auhind on mõeldud tunnustuseks missioonitundliku loova töö eest eestikeelsel kultuurimaastikul. 
Tänavune Felix Moori nimelise tänuauhinna laureaat on ERR-i arhiivide juhataja HELI PIKK
Eesti Raadio fonoteegi kauaaegne juhataja, kultuurimälu vastutustundlik säilitaja ja hoidja.
Fonoteegis läbi aastakümnete talletatud materjalid on mäluvaramu, milleta raadiosaateid ette ei kujuta. Hooliv perenaine seisab hea selle eest, et väärtuslik arhiiv oleks kasutatav ka tulevikus.