Kuuldemäng: Saara Turunen «Jänkutüdruk»

Saara Turunen (s. 1981) on soome draamakirjanik ja lavastaja. Lõpetanud Helsingi Teatterikorkeakoulu dramaturgina. Tema näidend “Jänkutüdruk” (Puputyttö) esietendus 2007 ja on praeguseks tõlgitud üheksasse keelde, mängitud näiteks Hispaanias, Ungaris ja Mehhikos.
Fantaasiapildid ilmuvad ja varjutavad massiivsete slaididena reaalsust “Jänkutüdruku” maailmas. Peategelane, noor neiu, elab oma kujutlustes ja tahab olla veetlev ning kütkestav; naine, kelle tooks reaalsusesse mees, kes teda imetleb. Fantaasia ja reaalsuse vahel pendeldades otsib tüdruk armastust ja püüab end väljendada.
Unenäolise koega lugu kõneleb omapärasel viisil sellest, millisel määral ja kuidas suunavad meie identiteedi kujunemist ning eneseotsinguid kultuurilised stereotüübid. Kui minapilt ei suuda vastata nende mudelite survele, jääb üle põgeneda reaalsuse eest fantaasiatesse.
Kuuldemäng “Jänkutüdruk” on valminud TÜ VKA etenduskunstide osakonna teatriõppe kursuse “Sissejuhatus audioteatrisse ja näitlejatöö kuuldemängulavastuses” praktilise tulemina ja on üks 9. lennu diplomilavastusi.
Osades TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti 9. lennu lõpetanud näitlejad: Minategelane – Klaudia Tiitsmaa. Ema, Armunud Naine – Marika Palm. Õde, Pereema, Müüjatar – Saara Kadak. Õde, Mõttekas Naine – Katrin Kalma. Õde, Ettekandja, Mõttetu Naine – Adeele Sepp. Rinnakas Pomm, Liisi – Maaja Hallik. Isa, Armunud Mees – Otto Kosk. Tore Mees, Ott, Kena Välimusega Vastik Mees – Hendrik Vissel. Lennukikapten, Mees Reklaamis – Imre Õunapuu. Tennisetreener – Rait Õunapuu. Kihvt Mees – Artur Linnus. Küülik, Pereisa – Kristian Põldma. Saiapoiss, Pesamuna – Siim Maaten. Koor: Jaanus Tepomees, Hendrik Vissel, Imre Õunapuu,
Rait Õunapuu. Tiitrid – Vallo Kirs.
Stsenarist, lavastaja ja muusikaline kujundaja Taago Tubin. Helirežissöör Külli Tüli.
Tõlkija Kalev Kalkun
Raadioteater 2012

 

Kuuldemängu arhiiv